Jak robi się topaz mistyczny?

Jak robi się topaz mistyczny?

Jeśli chcesz kupić mystic topaz, odwiedź tę stronę.

Niepowtarzalny wygląd i nietypowy, jak na topaz, kolor to najważniejsze cechy topazu mistycznego, od dawna szczycącego się ogromnym uznaniem miłośników biżuterii. Mimo że na początku łatwo pomylić się, że to odmienny kamień, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego oryginalne właściwości są skutkiem specjalnej techniki wyrobu – naturalny topaz jest w jej toku poddawany wpływowi gorąca oraz pokrywany niezauważalną warstwą kruszcu ozdobnego. Właśnie z tego powodu topaz mistyczny prezentuje się tak dobrze.

Topaz mistyczny – kolory

Kolory, które ma topaz mistyczny zależne są zwłaszcza od kruszcu, którym jest pokryty. Najczęściej widywany jest czerwony topaz mistyczny, robiony w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia zaś, że kamień przybiera fioletowy kolor, niebieski zaś jest skutkiem podgrzania topazu bez jakichkolwiek dodatków. Szczególnie dobre efekty przynosi wykorzystywanie czystego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Brazylii czy na Dalekim Wschodzie.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak przed chwilą napisaliśmy, wspaniałe właściwości topazu mistycznego są bardzo doceniane przez jubilerów. Chętnie stosują go więc do wyrobu wisiorków, kolczyków i broszek. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż tylko do eleganckich kreacji – świetnie prezentuje się także na co dzień. Nie bez znaczenia okazuje się również mnogość barw, dzięki której prościej możemy dobrać ozdoby do danej kreacji.

Biżuteria i kosztowności