Domy w technologii zrębowej – budowa domów z bali

Domy w technologii zrębowej – budowa domów z bali

Jeżeli chcesz zlecić budowę domów z bali, skieruj się na domygoralskie.com.

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są budowane naprawdę często i stanowią świetną alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy z bali wznosi się z wykonanych z drewna bali, które układane są w dość charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń technika wznoszenia domów, którą doceniliśmy na powrót.

Budowa domów z bali: cechy charakterystyczne takich domów?

Zwiększająca się cały czas popularność tak budowanych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy wznoszone w technologii zrębowej prezentują się bardzo pięknie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje niesamowita atmosfera, która sprawia, że mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to w pełni naturalny izolator termiczny. To właśnie z tego powodu domy z bali nie wymagają wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i bardzo drogiego ocieplenia. Są dużo cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które zazwyczaj generują duże straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą właściwie konserwowane, przetrwają w bardzo dobrym stanie bardzo długi czas. Koszt ich budowy naprawdę nie jest za wysoki, dzięki czemu także pod tym względem wygrywają one z technologiami innego rodzaju. Domy budowane z bali naprawdę często zobaczyć można na terenach położonych w górach oraz na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są aktualnie chętnie budowane również w innych rejonach Polski. Bale są właściwie przygotowywane, na skutek czego są odporne na działanie wilgoci i innych czynników pogodowych. To właśnie dlatego domy budowane z bali mogą być budowane we wszystkich zakątkach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest konieczna

Wybierając dom z bali, należy pamiętać, by zarówno stworzenie projektu, jak i wykonywanie prac budowlanych zlecić fachowcom, którzy specjalizują się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wtedy można być pewnym, że dom będzie zaprojektowany oraz wybudowany prawidłowo, a podczas użytkowania nie ukażą się niepożądane niespodzianki.

Kontakt z nami:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Branża budowlana