O zaletach usługi wynajmu szalunków

O zaletach usługi wynajmu szalunków

Wypożyczalnia szalunków Kraków - pełną ofertę sprawdzisz tutaj.

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej wykorzystywanych w budownictwie technologii. Na czym się opiera? Szalunek to swego typu forma, którą wypełnia się cementem – najczęściej przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki zwykle budowane są ze sklejki, jednak łatwo zaobserwować także wersje zrobione ze stali, a niekiedy również plastiku. Pozostałymi potrzebnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, które pozwalają na osiągnięcie wymaganych efektów. Jednak z uwagi na wysokie koszty nie zawsze firmy remontowe mają swoje szalunki. Jeśli okażą się potrzebne, mogą wszak zwyczajnie je wynająć – tym bardziej, iż wynajem szalunków to obecnie bardzo często spotykana usługa.

Zakup czy wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków okaże się dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak już wspomnieliśmy, są one do tego absolutnie potrzebne. Jeśli jednak budowanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą naszej ekipy, dobrze sprawdzić zalety, jakie daje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy na niego postawić? Głównie z powodów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków parę razy do roku jest bardziej korzystne niż ich kupno. Dobrze wspomnieć również o wygodzie, gdyż trzymanie sporadycznie wykorzystywanych szalunków może powodować poważne wydatki.

O czym nie zapominać przy poszukiwaniach wynajmu szalunków?

Kiedy postawimy na wynajem szalunków, warto dobrze przemyśleć to, która firma nam je dostarczy. W jaki sposób ją wybrać? Warto wybrać usługi ekipy specjalizującej się w dostawach sklejki dla firm budowlano-remontowych – w ten sposób zyskamy gwarancję tego, że szalunki okażą się solidne oraz funkcjonalne. Naprawdę ważna okaże się też obsługa korzystającego z usługi – w przypadku, kiedy coraz bliższy jest termin rozpoczęcia robót nie możemy zaakceptować spóźnienia. W razie wątpliwości dobrze zaś skorzystać z sieci i sprawdzić, co o usługach konkretnej firmy sądzą poprzedni klienci.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Branża budowlana