Przydomowe baseny kąpielowe – relaks, sport i dekoracja

Przydomowe baseny kąpielowe – relaks, sport i dekoracja

Basen kąpielowy prawie zawsze kojarzy się z prestiżem, ale jest to także ogromna przyjemność, sposób na uprawianie sportu czy odpoczynek. Na basen więc niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, aby stawiać tylko na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane oraz serwisowane przez profesjonalistów to pewność ich funkcjonalności i solidności.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny można podzielić na baseny do użytku profesjonalnego, przykładowo dla ośrodków spa bądź pływalni, a także baseny do użytku prywatnego – przydomowe, wewnętrzne bądź ogrodowe. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest wybudowanie hali basenowej, która musi spełniać określone warunki, na przykład tyczące się odporności materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Wybór profesjonalistów jest więc niezbędny do jego budowy.
Poza tym istnieje olbrzymia ilość typów basenów. Można zdecydować się na przeróżne kształty: baseny prostokątne, płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe czy podłużne baseny typu fast lane, świetne dla entuzjastów pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są również baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można zdecydować się na podstawowe rozwiązania, ale nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Efektownie prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu uatrakcyjnia też ogród albo halę basenową. Doskonałym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a także chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do relaksu, dobrze będzie zdecydować się na specjalne schody. Takich artykułów jest jednak znacznie więcej – jedne podwyższają walory funkcjonalne basenu, inne natomiast dodają mu ekskluzywnego charakteru.

Kontakt z nami:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]

Branża budowlana