Kredyt bez historii kredytowej – czy to możliwe?

Kredyt bez historii kredytowej – czy to możliwe?

Zaciąganie zobowiązań finansowych jest obecnie ogromnie popularne, ale nie wszyscy mają na to szansę. Istnieje ogromna rzesza Polaków, którzy nie mogą wziąć kredytu, a to z powodu braku zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć ten problem i jak z niego wybrnąć?

Kredyty bez zdolności kredytowej – kto jej nie ma?

Banki najczęściej określają odrębne zasady, według których zgadzają się przyznać kredyty lub odmawiają ich przyznania. Można jednak wymienić ogólne warunki, określające kwestię posiadania bądź nie zdolności kredytowej. Przede wszystkim z odmową mogą spotkać się osoby, które posiadają już zaciągnięte pożyczki. Na szczególne trudności muszą być gotowi klienci, którzy nie zaciągnęli jeszcze ani jednego kredytu. Zaliczają się do nich zwłaszcza studiujący oraz klienci, którzy pracują od niedawna i osiągają zbyt małe zarobki czy też są zatrudnieni na podstawie umowy-zlecenia. Z faktem, iż kredyt nie będzie im przyznany, muszą liczyć się również renciści. Naturalnie finansowania nie otrzymają również osoby, które nie są w stanie wykazać faktu wykonywania przez nie pracy zarobkowej, a także wykonujące pracę w innym kraju. Czynniki takie powodują, iż teoretycznie nierealne jest uzyskanie kredytu w banku, przez co wiele osób zaciąga kredyty w instytucjach pozabankowych. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ chwilówki i podobne pożyczki są na tyle kosztowne, że ich zaciąganie kompletnie się nie opłaca.

Kredyty bez zdolności – czy można je otrzymać?

W przypadku braku zdolności kredytowej warto skorzystać z pomocy pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Poradzi on, które z banków posiadają mniej rygorystyczne przepisy i zechcą przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Najważniejsze jest jednak to, że pośrednik podpowie, w jaki sposób stworzyć zdolność kredytową, a możliwości tego jest bardzo wiele. Największy wpływ na budowanie pozytywnej historii kredytowej ma terminowe regulowanie zobowiązań, warto więc zakupić coś na raty, a także korzystać z kredytu odnawialnego oraz karty kredytowej w banku, w którym chce się uzyskać kredyt. Świetnym wyjściem jest także na przykład zaciągnięcie kredytu nie samodzielnie, ale wspólnie z inną osobą. W tym celu można uczynić współkredytobiorcami rodzeństwo czy – w przypadku osób, które i tak planują małżeństwo – zawrzeć związek małżeński. Takich możliwych opcji, które doradzić może dobry pośrednik, jest wiele.

Finanse, rachunkowość