Mass collect – usługa dla dużych i małych firm

Mass collect – usługa dla dużych i małych firm

Dowiedz się więcej o tym, jak działa mass collect.

Mass collect jest usługą, która pozwala na szybką weryfikację wpłat na konto. Opisujemy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak upraszcza organizację małym oraz dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z nadania kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków

Funkcja mass collect jest zasadniczo niesłychanie prosta. Polega na przypisaniu wszystkim klientom własnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie ich symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście jest pomocne wszędzie tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest duża grupa kontrahentów, czyli na przykład w firmach telekomunikacyjnych, w szkołach prywatnych, a także wszystkich branżach, gdzie używane jest płatności abonenckie (m.in. w siłowniach). Należności wpływające w usłudze mass collect kierowane są na jeden firmowy rachunek bankowy, jednak wcześniejsze nadanie kontrahentom unikatowych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaką metodą zrealizowali oni przelew (przelew za pośrednictwem poczty, przelew z karty czy też standardowy przelew). Wykorzystanie mass collect przekłada się także na szybsze księgowanie należności niż w przypadku księgowania manualnego, a równocześnie na eliminację potencjalnych omyłek, które mogą przydarzyć się w czasie tego procesu.

Łatwiejsze kontrolowanie wpływających opłat – plusy mass collect

Choć mass collect nie jest obecnie dostępne we wszystkich bankach (mają ją między innymi Bank Pekao i ING Bank Śląski) warto rozważyć jego wykorzystanie w przedsiębiorstwie, nawet takim, które każdego miesiąca rozlicza około setki dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect wiąże się wszak z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników, możliwość połączenia z platformą finansowo–księgową (a więc łatwiejsze kontrolowanie spływu należności) czy powiązanie z narzędziami Finance Automation. Taką polską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość powiązania z systemem mass collect banku, ale posiada też funkcję wysyłania notyfikacji o zbliżających się płatnościach oraz windykacji, co po kilku miesiącach przekłada się na wzrost terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]

Finanse, rachunkowość