Multiswitch kaskadowy – co daje?

Multiswitch kaskadowy – co daje?

Tutaj znajdziesz multiswitch kaskadowy.

Instalacje komputerowe obecne są już we wszystkich budynkach. O tym, czy dana instalacja będzie funkcjonalna, świadczy mnóstwo parametrów. Musi oczywiście być niezawodna oraz zapewniać dużą jakość przesyłanych sygnałów, jednak równie istotna będzie opcja łatwego jej skalowania. Wykonanie dodatkowych przyłączy nie może wiązać się z potrzebą wykonywania trudnych prac – w wyniku tego inni abonenci nie byliby w stanie przecież przez pewien czas uzyskać dostępu do sieci. Na szczęście stworzone zostały technologie, przez które powiększenie sieci jest szybkie i nieuciążliwe dla jej użytkowników – są to multiswitche kaskadowe, których użycie od kilku lat określone jest prawem.

Jak działa multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy pozwala na szybkie skalowanie sieci. Jest to pudełko ze znajdującymi się na rantach gniazdami oraz wyjściami, do jakich mocowane są kable. Jeżeli niezbędne jest poszerzenie sieci – między innymi wówczas, gdy nowy odbiorca zamówił usługę – musimy jedynie umieścić nowy kabel. Multiswitch kaskadowy może mieć rozmaite liczby złączy dla odbiorców – najmniejsze moduły tego typu mają 8 gniazd, jednak u dostawców znajdziemy również multiswitche kaskadowe z 16, 24 czy 32 wyjściami.

Multiswitch – który zastosować?

Jak łatwo się domyślić, przy wyborze multiswitcha kaskadowego najważniejsza jest rzecz jasna liczba gniazd – dla niezbyt dużych obiektów może wynosić 8, ale w większych domach należy rzecz jasna wykorzystać moduły o większej liczbie wejść. Bardzo ważna będzie także separacja między gniazdami a wyjściami – w ogromnym stopniu wpływa bowiem na czytelność danych. Najlepsze multiswitche kaskadowe oferują separację wynoszącą trzydzieści decybeli. Będzie to istotne w szczególności w sieciach kablowych kilku dostawców cyfrowych.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Instalacje dla przemysłu