Przesyłanie dźwięku i obrazu – stacja czołowa

Przesyłanie dźwięku i obrazu – stacja czołowa

Chcesz zamówić stację czołową? Sprawdź www.telmor.pl/Produkty/Cyfrowe-stacje-czolowe.

Stacja czołowa to system, który służy do rozprzestrzeniania sygnału tzw. kablówki. To kluczowy element, który skupia różne urządzenia służące do poprawnej transmisji dźwięku i obrazu. Wszystkie moduły budują razem kompleksowy system antenowy. Dowiedz się, co wchodzi w skład stacji czołowej i w jakich miejscach zazwyczaj jest montowana.

Stacja czołowa – prawidłowa transmisja dźwięku i obrazu

Stacja czołowa stosowana jest w mechanizmach do odbioru kablówki – m.in. w apartamentowcach, hostelach, miejscach użyteczności publicznej a nawet we wspólnotach mieszkaniowych. Rozprowadza ona informacje do pojedynczych odbiorników. Specjalistyczna szafka montażowa – stworzona zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV to jeden z najważniejszych modułów wchodzących w skład stacji czołowej. Jej konfiguracja odbywa się przy pomocy specjalnego oprogramowania. W skład szafki wchodzą różne moduły – na przykład DTV AV2 czy DTV DM2/4.

Stacja czołowa – oddzielne porty USB

Każdy z komponentów wchodzących w skład stacji czołowej służy do innego celu – przetwarzania sygnałów satelitarnych lub MPEG2. Standard analogowy jest gorszy niż cyfrowy – występują awarie w transmisji obrazu, a rozbudowa niesie ze sobą duże wydatki. Większość modułów wchodzących w skład stacji czołowej wyposażona jest także w oddzielne sloty USB, dzięki którym można wprowadzić własny content. Sprawny układ antenowy osiągamy dzięki połączeniu rozmaitych modułów.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Instalacje dla przemysłu