Światłowodowe, koncentryczne – o kablach RTV

Światłowodowe, koncentryczne – o kablach RTV

Jeśli szukasz kabli RTV, odwiedź tę stronę.

Bez wydajnych sieci nie sposób odbierać impulsu TV czy internetowego. Jak nietrudno stwierdzić, głównymi ich elementami są kable RTV. To za ich pomocą możliwe będzie przesłanie informacji do poszczególnych węzłów czy wtyczek. Z uwagi na to, jak są one ważne, firmy zakładające instalacje z dużą uwagą wybierają używane przez nie kable. Ich wybór może stać się powodem niemałych problemów – przecież w zależności od warunków powinniśmy użyć innych kabli. Ważna jest też ich solidność, gdyż sieci powinny wytrzymać co najmniej dekadę użytkowania. Jak więc kupować kable RTV? Jakie ich typy wyróżniamy?

Typy kabli RTV

Najczęściej stosowanym typem kabli RTV są kable światłowodowe – z ich wykorzystaniem dostarcza się sygnały internetowe, TV i połączeń telefonicznych. Jak nietrudno stwierdzić, przewody światłowodowe jako nośnik danych stosują światło, które wędruje po odpowiednio przystosowanym do tego włóknie szklanym. Poza tym stosowane są też kable koncentryczne, które stosuje się w szczególności do przesyłu impulsów o niewielkiej częstotliwości. Tego typu kable stosowane są najczęściej do transmisji danych bezpośrednio do abonentów.

Kable RTV – jak wybrać?

Jak już wspomnieliśmy, dobór kabli RTV nie będzie łatwy. Z tego powodu firmy zakładające tego rodzaju sieci zazwyczaj stawiają współpracę z doświadczonymi sklepami. Wybierając kable RTV od dobrego dostawcy otrzymujemy gwarancję, iż złożona z nich instalacja będzie w każdym wypadku solidna. Warto wybrać ten sklep, który sam wytwarza sprzedawane przez niego kable RTV. Ważne okazuje się również to, czy firma sprzedająca kable RTV udziela możliwości reklamacji i oferuje pomoc w przypadku problemów – przecież to producent powinien najlepiej znać swój produkt i zawsze zaproponować rozwiązanie, które umożliwi zamontowanie funkcjonalnej instalacji.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Instalacje dla przemysłu