Wzmacniacz DVB-T – sposób na wzmocnienie sygnału antenowego

Wzmacniacz DVB-T – sposób na wzmocnienie sygnału antenowego

Jeśli szukasz wzmacniacza DVB T, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Oglądanie telewizji jest w dzisiejszych czasach codzienną czynnością. Spoglądamy na telewizję przy porannej herbacie i przy spożywanej wieczorem kolacji. Programy telewizyjne oglądają nasze pociechy, nastolatki, osoby będące w średnim wieku i ci już nieco starsi. W ogromnej ofercie programowej każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Niemniej jednak, nieraz sygnał okazuje się być tak nikły, że odbiór lubianego kanału jest po prostu niemożliwy. Najlepszym wyjściem są wtedy wzmacniacze antenowe, wśród których znajduje się między innymi wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T może być przydatny?

Trzeba wiedzieć, że siła sygnału jest tym słabsza, im większa odległość dzieli antenę od odbiornika. Do tego jego jakość obniża się na każdym złączu, co znaczy, że korzystnym wyjściem okazuje się być ograniczenie ilości gniazd antenowych, a także unikanie łączenia krótkich odcinków kabli. Zastosowanie wzmacniacza sprawia, że sygnał staje się mocniejszy, a w efekcie odbieramy o wiele wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze zakładane są tuż przed telewizorem albo też zaraz za anteną. Miejsce ich rozmieszczenia zależne jest od tego, w jaki sposób zaprojektowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się nie tylko w przypadku telewizji, ale również odbiornika radiowego.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są dzisiaj w sprzedaży?

Wyróżnia się kilka typów wzmacniaczy antenowych. Aktualnie wykorzystywać można wzmacniacze pasmowe, kanałowe, masztowe oraz budynkowe. Wzmacniacz pasmowy jest idealny wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy jest za słaby. Montuje się go niezwykle blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość nietypowy typ wzmacniacza – potęguje on przekaz jedynie wybranych kanałów, lecz równocześnie efektywnie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy sprawdza się wtedy, kiedy sieć antenowa jest mała. To używanie właśnie jego poleca się w domach jednorodzinnych. Umieszcza się go na maszcie, a potem ustawia na paru pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można montować zarówno w małych, jak i naprawdę rozbudowanych sieciach.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Instalacje dla przemysłu