Myślisz o wycieczce trekkingowej? Sprawdź ich stopnie trudności

Myślisz o wycieczce trekkingowej? Sprawdź ich stopnie trudności

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o wyjazdach trekkingowych? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl.

Górskie wycieczki mogą mieć rozmaite formy. Od spokojnych spacerów po prostych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie schronisk turystycznych, przez piesze, wielogodzinne marsze po szlakach stojących wyżej na skali trudności, aż po zaawansowane trekkingi. By uczestniczyć w trekkingach, niezbędna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także umiejętność korzystania ze sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Jakkolwiek za nieraz gigantyczny wysiłek dostajemy możliwość delektowania się niesamowitymi widokami i obcowania z dziką przyrodą.

Trekkingi – stopnie trudności

Skala trudności technicznej jest uzależniona od obszarów, przez które biegną trekkingi. Specjaliści wymieniają trzy stopnie trudności pieszych wypraw w tereny górskie. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą Ci, którzy wyróżniają się dobrą kondycją, a ich zdrowie nie stanowi przeszkody do większej aktywności. Drugi stopień trudności wymaga dobrej kondycji i co najmniej minimalnej praktyki w górach – chociażby w Karpatach. Najwyższy poziom to wycieczki dla jednostek z najlepszą kondycją fizyczną, znajomością specyfiki wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z użyciem sprzętu, a także nieobawiających się trudnych warunków biwakowania w trakcie kilkudniowej wyprawy.

Gdzie uprawa się popularne trekkingi?

Trekkingi można prowadzić we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju miłośnicy tego typu aktywności w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeśli natomiast chodzi o pozostałe góry Europy, ogromną popularnością szczycą się wschodnia część Karpat, leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, Alpy oraz Góry Przeklęte na Bałkanach. Jednostki najbardziej doświadczone w trekkingu powinny z kolei sprawdzić swoje umiejętności podczas wycieczki w Andach, Karakorum lub Himalajach.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Podróże i turystyka Sport, rekreacja, hobby