Trekking w Alpach – wycieczki nie tylko dla zaawansowanych

Trekking w Alpach – wycieczki nie tylko dla zaawansowanych

Kliknij tutaj, jeśli interesuje Cię aktualna oferta wycieczki w Alpy.

Polscy miłośnicy gór, którzy znają już dobrze każdą marszrutę w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich i w Karpatach, nierzadko zaczynają szukać kolejnych wrażeń i kartkują oferty eskapad w inne europejskie łańcuchy górskie. Szereg z nich postawi na podróż w Alpy, gdzie zapewne pierwszy raz w życiu spotkają się z trekkingiem oraz narciarstwem wysokogórskim.

Najpopularniejsze wierzchołki Alp

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Europy, którego obszar obejmuje kilka krajów, m.in. Austrię, Niemcy, Szwajcarię i – rzecz jasna – Francję, gdzie leży najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, a więc Mont Blanc, zwany także Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jednak to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne zjawiskowe wierzchołki, o których zdobyciu fantazjują alpiniści z całego świata, to na przykład Täschhorn – 4491 m n.p.m., Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m. czy Dom – 4545 m n.p.m., jak również inne znaczące dla alpinizmu szczyty, jak Trzy Szczyty Lavaredo oraz szczyty grani Grandes Jorasses. Alpy dzielą się na wyższe Alpy Zachodnie oraz niższe Alpy Wschodnie.

Wyprawy w Alpy – wybierz te prowadzone w małych grupach

Jakie wycieczki w Alpy mają w ofercie polscy organizatorzy wypraw oraz trekkingów w górach? Jest dużo interesujących propozycji kierowanych do miłośników gór o różnorodnym stopniu zaawansowania. Ci, którzy nie mieli jeszcze kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale posiadają optymalną wydolność fizyczną i nabyli już biegłość w jeździe na nartach, mogą wyjechać na 7-dniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast do bardziej zaawansowanych kierowane są wypady na austrackie via ferraty połączone z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, pomaga bezpiecznie rozszerzać swoje kwalifikacje. Tym, kładą nacisk zwłaszcza na wymiarze szkoleniowym, rekomendujemy 10-dniowy Projekt 6000, który ma na celu naukę fundamentów prawidłowego przemieszczania się w wysokich górach. Największym plusem takich wypraw jest to, że odbywają się w niedużych, zazwyczaj siedmioosobowych grupach, co sprawia, iż każdy z partycypantów może liczyć na pełną uwagę opiekunów.

Z zawodowymi przewodnikami i szkoleniowcami, wycieczka w Alpy okaże się oszałamiającym przeżyciem, przynoszącym radość z pokonywania osobistych ograniczeń, ale także rozbudzającym ochotę na więcej.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Podróże i turystyka Rozrywka i hobby