Trekkingi w Dolomitach dla miłośników aktywnego wypoczynku

Trekkingi w Dolomitach dla miłośników aktywnego wypoczynku

Więcej w temacie Dolomity trekking na www.exploruj.pl.

Pasjonaci aktywnego wypoczynku z pewnością poznali już prawie wszystkie trasy trekkingowe w naszym kraju, które wyznaczone są w Karkonoszach, w Tatrach oraz w Bieszczadach. Oczywiście wywołują one zachwyt, lecz osoby, które chętnie uprawiają ten typ sportu z czasem pragną poczuć znowu podekscytowanie płynące z wypraw po nieznanym zakątku świata. Dlaczego więc korzystać tylko z tras w polskich górach, jeśli można zachwycać się cudownymi widokami we włoskich Dolomitach?

Alpejskie Dolomity – wytyczono w nich też proste szlaki

Dolomity, czyli masyw górski leżący całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, wyróżniają się znaczną liczbą stromych turni, baszt skalnych i ostrych grani, które w ciągu dnia przez padające na nie słońce zmieniają swoją barwę. Jest to też jeden z najbardziej zachwycających masywów górskich starego kontynentu (jeśli nie na świecie!), nie dziwi zatem, że dekadę temu dodano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w Dolomitach występują liczne urwiska, wysokie pionowe skalne ściany i niezwykle spadziste stoki, oznaczono w nich także wiele łatwych tras, z którymi dadzą sobie radę turyści uprawiający trekking.

Averau i szczyty Tre Cime – co można zobaczyć na trekkingu we włoskich Dolomitach?

Początkujących miłośników trekkingu niewątpliwie urzeknie przeprawa przez to pasmo górskie po via ferratach, to znaczy po szlakach, które zostały wyposażone w liny zabezpieczające. Plan wycieczek tego typu jest tak opracowany, żeby ich uczestnicy mieli czas na naukę zasad asekuracji, jak również sposobów przemieszczania się po takiej trasie. Zaznajomieni z górami i mający wysoką sprawność fizyczną turyści będą zadowoleni z przeprawy szlakiem po Brencie, najatrakcyjniejszego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla większości osób fizycznie bardzo forsowna, jednakże jej uczestnicy zapewne nie zapomną o niej do końca życia. W Dolomitach można spędzić także aktywnie zimowe miesiące, przemierzając mało spadziste obszary na rakietach. Tak można zachwycać się m.in. szczytami grupy Tre Cime i Tofanów.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Podróże i turystyka Sport, rekreacja, hobby