Trekkingi w Himalajach – trasy wokół znanych ośmiotysięczników

Trekkingi w Himalajach – trasy wokół znanych ośmiotysięczników

Poznaj dalsze szczegóły o trekkingach w Himalajach.

Łańcuch Himalajów wraz ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływ na to ma niemało elementów – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie napomknąć też o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje stały się polem zmagań najlepszych himalaistów z całego globu. Nie zadziwia nas stąd zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się też wśród zwykłych turystów.

Jak zaplanować trekking w Himalajach?

Na wstępie należy zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany szczyt. Kłopoty powoduje również samo zaplanowanie podróży – rezerwacja biletów lotniczych oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Wobec tego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących wyjazdy w te góry. Dodatkowym atutem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, które nie mają praktyki w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy w okolice Everestu i Annapurny

Z ewidentnych względów osoby po raz pierwszy przybywające w Karakorum albo Himalaje sporadycznie postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie znaczy to jednak, że te masywy znajdują się poza ich zasięgiem, gdyż częstokroć przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Lhotse, Annapurna czy Everest. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale też możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków oraz podziwianie nieprzeciętnych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Podróże i turystyka Sport, rekreacja, hobby