Wakacje inne niż wszystkie – aktywne wyprawy w góry

Wakacje inne niż wszystkie – aktywne wyprawy w góry

Wycieczki dla aktywnych - na tej stronie poznasz aktualną ofertę.

Znane są dwa typy ludzi: pierwsi uwielbiają wolne dni spędzać na przyjemnej bezczynności, a drudzy każdy dzień wolny chcą zorganizować sobie tak, by zrobić coś nadzwyczajnego, czego dotąd nie doświadczyli. Z myślą o tych ostatnich agencje turystyczne tworzą nietuzinkowe propozycje wypraw dla aktywnych.

Aktywne wycieczki – znakomita szansa, aby przyswoić sobie kolejne kwalifikacje

Aktywne wyprawy to pieczołowicie przygotowane parodniowe wycieczki dla osób, które chcą zobaczyć przeróżne regiony naszej ojczyzny oraz świata od całkowicie nowej strony. Program takich wycieczek jest jest pełen niesamowitych atrakcji, których zwyczajny turysta nie przeżyje z pozycji wygodnego leżaka na balkonie dzierżawionego domku w górach. Wycieczka dla osób szukających nowych doświadczeń to też znakomita sposobność, żeby nabyć kolejne umiejętności, ponieważ nierzadko wiąże się ze instruktażami niezbędnymi do poznania zasad bezpiecznego zachowania się w określonym obszarze. Na wyprawie w góry można m.in. dowiedzieć się, jak używać czekana i raków czy jak poruszać się po via ferratach. Uczestnicy zapoznają się podstawy survivalu, jak również tego, co zrobić w groźnych okolicznościach, które mogą ich spotkać, czyli np. w razie lawiny. Trzeba także podkreślić, iż taka wycieczka w góry pełna jest niełatwych zadań wymagających zaufania i kooperacji między członkami grupy, co może skutkować nawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Wyprawy dla aktywnych to nie tylko góry w Europie

Najatrakcyjniejsze wycieczki, które będą wymagały od nas należytej kondycji fizycznej, to głównie wyprawy w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a kierunkiem są szczyty rozsiane po całym globie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach górskich, ale z dobrą kondycją fizyczną, mogą uczestniczyć m.in. w trekkingu po Podhalu i pokonać cztery główne wierzchołki tego rejonu: Giewont, Turbacz, Trzy Korony i Babią Górę. Mogą również wybrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiać sycylijskie parki narodowe, wulkan Etna i zwiedzą malownicze miasta tej wyspy – Katanię, Palermo oraz Trapani. Lecz Stary kontynent to nie jedyne obszary, dostępne dla początkujących globtroterów – bez problemu poradzą sobie też podczas wycieczki na Wyspy Komodo bądź w Himalaje.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Podróże i turystyka Rozrywka i hobby