Wyprawy górskie najlepiej z doświadczonych przewodnikiem

Wyprawy górskie najlepiej z doświadczonych przewodnikiem

Potrzebujesz szczegółowych informacji o pełnej ofercie wypraw? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj na http://bit.ly/2VUkXh7.

Góry od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, niesamowite widoki, a także element sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie szlaków. Nie dziwi więc to, iż wspinaczka, turystyka górska czy trekkingi od lat cieszą się nieprzerwaną popularnością. Zróżnicowana skala trudności poszczególnych tras powoduje, że każdy – nawet absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może natomiast sprawiać sama organizacja wyprawy.

Przygotowanie wyprawy górskiej poza granicami kraju

Napomknięte problemy mogą stać się wyjątkowo dokuczliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – zwłaszcza tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich wypadkach należy skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób planujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te odbywają się one pod okiem wytrawnego przewodnika, nie oznacza jednak, że każdy może wziąć w nich udział. Zależnie od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane destynacje podróży

Największym zainteresowaniem wśród zwolenników górskich trekkingów cieszą się oczywiście Karakorum oraz Himalaje, jakkolwiek ze względu na wysoki stopień trudności i duże koszty większość sympatyków trekkingów nie decyduje się na te rejony. Dużo mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te koncentrujące się na zdobywaniu szczytów Uralu oraz Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto rodzime firmy organizują też wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Podróże i turystyka Sport, rekreacja, hobby