Zwiedź szczyty masywu Kilimandżaro – wyprawa na Mawenzi, Shirę i Uhuru

Zwiedź szczyty masywu Kilimandżaro – wyprawa na Mawenzi, Shirę i Uhuru

Po więcej informacji o Kilimandżaro wyprawa zajrzyj tu.

Wspinaczka na wierzchołki gór to fantazja licznych globtroterów, którzy kochają nietuzinkowe eskapady. Silnych przeżyć na pewno dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto wziąć w niej udział?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6000 m nad poziomem morza. Obieżyświatów wabią w głównej mierze sposobność obserwacji egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, kurczące się już lodowce, a także niepowtarzalne krajobrazy. Masyw tworzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Uhuru, Shira i Mawenzi. Wycieczka na ten afrykański szczyt wymusza właściwe przygotowanie się – z uwagi na sporą wysokość realne jest ryzyko pojawienia się choroby wysokościowej, a kapryśna pogoda sprawia, że zdobycie masywu jest ciężkim zadaniem. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie powinny charakteryzować się dobrą kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na marsz przez około 7 do 9 godzin dziennie.

O czym warto pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro należy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy wskazane jest również wyposażyć się w leki zmniejszające ryzyko zachorowania na malarię. Przed rozkwitem choroby ochroni też odpowiednia profilaktyka – zastosowanie preparatów odstraszających insekty oraz zakładanie okrycia wierzchniego zakrywającego ramiona i nogi. A w jaki sposób zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudobową aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Podróże i turystyka Sport, rekreacja, hobby