Nie zastąpi porady lekarskiej, ale dostarcza cennych informacji – portal zdrowia

Nie zastąpi porady lekarskiej, ale dostarcza cennych informacji – portal zdrowia

Nie udało Ci się znaleźć źródła informacji o zdrowiu? Skieruj się w to miejsce.

Internet to miejsce, gdzie niezwykle łatwo można znaleźć informacje o każdej dziedzinie życia. Internauci mają w szczególności słabość do radzenia się Google odnośnie kwestii medycznych, nierzadko nawet poprzedzając ostateczną decyzję o wizycie u lekarza godzinami myszkowania w sieci w celu odnalezienia na własną rękę rozwiązania problemu. Ale czy to dobry model korzystania z wiedzy udostępnianej na stronach o zdrowym stylu życia?

Blog o zdrowym stylu życia jako dobre źródło pobocznej wiedzy

W natłoku treści o zdrowiu, zabiegach estetycznych i prawidłowym odżywianiu udostępnianych w sieci znajdzie się sporo wiarygodnych artykułów przygotowanych zarówno przez lekarzy-specjalistów, jak i przez osoby zauroczonych daną tematyką i od lat pracujących w branżach związanych z medycyną. Jednakże korzystanie z artykułów zamieszczanych na portalach o urodzie bądź zdrowiu nie powinno (a zasadniczo nie może!) polegać na traktowaniu ich jako opcji alternatywnej do kontaktu z lekarzem. Portal o zdrowym stylu życia, o ile dostarcza wiarygodnych informacji, może jednakowoż stać się doskonałym źródłem pobocznej wiedzy, która przygotuje czytelnika do sprawnego poruszanie się po świecie naszej służby zdrowia. Wpis z przedstawieniem objawów wskazujących na jakąś z chorób, którą czytelnik u siebie podejrzewa, może później pomóc mu lepiej wyrazić swoje obawy specjaliście. Z kolei przeczytanie w sieci dokładnego opisu operacji wyjaśnionej nieskomplikowanym językiem pomoże oswoić pacjenta z przebiegiem przyszłego zabiegu i obniżyć stres z nim związany.

Warto subskrybować portale z ciekawostkami o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl

Porady i tutoriale Tematyka witryn internetowych Zdrowie