Sposoby na wiosenne porządki strychu, piwnicy i garażu

Sposoby na wiosenne porządki strychu, piwnicy i garażu

Wiosna to czas intensywnych porządków – sprzątania mieszkań, domów, piwnic, strychów i posesji. To nie musi być przykry obowiązek – dzięki sprytnym pomysłom szybko uporasz się z niepotrzebnymi rupieciami, sprzętami gospodarstwa domowego i innymi rzeczami, które nie nadają się do dalszego użytkowania. Jak uporządkować przestrzeń, żeby stała się zorganizowana i zapanował w niej ład? Przedstawiamy nasze sposoby na wiosenne porządki.

Zacznij od selekcji

Sprzątanie to nie pora na sentymenty – trzeba przeprowadzić drobiazgową selekcję rzeczy zalegających na strychu, w piwnicy lub garażu i pozbyć się tych, które nie będą już potrzebne. Kryteria mogą być różne – np. wiek rzeczy lub jej stan techniczny. Uszkodzone urządzenia RTV i AGD, których nie da się już naprawić i nie mają żadnej wartości materialnej, powinny być bezwzględnie wyrzucone, bo niepotrzebnie zagracają przestrzeń. Podobnie jak zdezelowane meble, poplamione materace czy inne odpady wielkogabarytowe. Warto przejrzeć przechowywane na strychu dokumenty – wyblakłe paragony, gwarancje, które już dawno się skończyły, wyniki badań, zdjęcia rentgenowskie czy rodzinne pamiątki, a następnie dokonać ich selekcji.

Sposoby na wiosenne porządki? Sięgnij po przydatne akcesoria

W czasie sprzątania strychu, garażu lub piwnicy przydadzą się kartony/skrzynki, kolorowe markery oraz etykiety – to zdecydowanie ułatwi utrzymanie porządku w pomieszczeniu. Odpowiednio opisane pudła pozwolą szybciej dotrzeć do przechowywanych dokumentów i innych rzeczy. Warto także zaopatrzyć się w haczyki oraz drążki, na których będzie można zawiesić np. kombinezon roboczy czy niektóre narzędzia.

Wyrzucić, oddać, a może sprzedać?

Nie wszystkie rzeczy znajdujące się na strychu, w piwnicy czy garażu będziemy chcieli wyrzucić – przedmioty, które nadają się do użytkowania, warto oddać potrzebującym, np. przekazać schronisku dla zwierząt. Meble w dobrym stanie technicznym mogą też trafić do niezamożnej rodziny. A co ze sprawnymi urządzeniami, np. starym gramofonem, który pomimo upływu lat nadal działa i może być prawdziwą gratką dla fanów płyt winylowych? Taki sprzęt można wystawić w serwisie aukcyjnym lub na stronie z ogłoszeniami lokalnymi.

Sposoby na wiosenne porządki? Zaufaj profesjonalistom

Chcesz posprzątać zagracony strych, w którym zalegają niesprawne urządzenia elektroniczne, stare sprzęty gospodarstwa domowego oraz inne rupiecie? A może przed Tobą generalne sprzątanie garażu przeznaczonego na sprzedaż? Jeśli czujesz, że skala porządków może Cię przerosnąć, skorzystaj z usług profesjonalnej firmy, która specjalizuje się w sprzątaniu mieszkań.

Sprzątaniem mieszkań w Krakowie i okolicznych gminach zajmuje się między innymi firma DPR, która pomaga w porządkowaniu nawet najbardziej zagraconych piwnic, strychów i garaży. Świadczy także usługi opróżniania pomieszczeń.

Doświadczona ekipa przyjeżdża bezpośrednio na miejsce, wypożycza pojemne kontenery oraz specjalne worki na odpady, pomaga je załadować, a następnie wywieźć śmieci do miejsca, w którym zostaną zutylizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Niezależnie od tego, czy w Twoim garażu stoją niesprawne sprzęty RTV, zdezelowane meble, stare dywany czy materace, a może części samochodowe – nasza profesjonalna ekipa pomoże uporać się z kłopotliwymi odpadami.

Źródło tekstu: https://dpr.info.pl/sprzatanie-mieszkan-i-pomieszczen/sposoby-na-wiosenne-porzadki-strychu-piwnicy-i-garazu/

Branża budowlana Porady i tutoriale