ABC akcesoriów dla jeźdźca – czapsy i sztylpy

ABC akcesoriów dla jeźdźca – czapsy i sztylpy

Dowiedz się, gdzie kupić sztylpy.

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą cholewą do kolan. I chociaż faktycznie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się znakomicie, nie są bez wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek kosztują około kilku tysięcy złotych. Na dodatek zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużej mierze utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie buta. Tych wad nie mają na szczęście sztylpy i czapsy.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – główne cechy

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, dające ochronę wyższej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, zapewniając zabezpieczenie dla całej nogi, natomiast drugie – chronią jedynie łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych materiałów. W sprzedaży głównie spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są też modele wyrabiane z tworzyw sztucznych albo tkaniny.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Dwa ostatnie warianty charakteryzują się dużo niższą ceną. Tym samym są polecane dżokejom z okrojonym budżetem , a także dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Obszerny wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb kupią więc także jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Kontakt z nami:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Robienie zakupów Sport, rekreacja, hobby