Aparat do drenażu limfatycznego w domu? Teraz to możliwe!

Aparat do drenażu limfatycznego w domu? Teraz to możliwe!

Presoterapia to forma masażu, której celem jest poprawienie krążenia chłonki w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii blisko wiek temu – to zestaw rozmaitych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów obrotowych oraz pompujących, których częstotliwość i siłę terapeuta dostosowuje za każdym razem do miejsca masażu, jak również stanu zdrowia pacjenta.

Aparat do presoterapii – na obrzęki kończyn rozmaitego typu

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci chętnie stosują aparaty do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż ręczny. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety podzielone na komory, które nasuwa się na obrzękłe kończyny dolne i górne. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych przegród mankiet uciska kończynę, wspomagając w ten sposób przepływ limfy. Jest mnóstwo wskazań do zastosowania zabiegu presoterapii. To między innymi obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii albo tarczycy) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Stosuje się go dodatkowo w zabiegach estetycznych – jako pomoc w niwelowaniu cellulitu bądź wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia jest też na co dzień stosowana w świecie sportu, głównie jako etap regeneracji powysiłkowej.

CarePump – domowe aparaty do presoterapii

Duże możliwości zastosowania aparatów do presoterapii przysłużyło się mocno do rozwoju tego sprzętu. Dziś osoby często korzystające z tej metody masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnym domu, dzięki przenośnym urządzeniom Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Aparaty do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza ilość komór mieszczących się w mankietach – im więcej przegródek, tym skuteczniejszy jest masaż. Aparaty CarePump nie zabierają wiele miejsca i są stosunkowo lekkie, w związku z tym bez problemu można wziąć je na wyjazd, przykładowo na zagraniczny turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być zawsze omówione z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym na własną rękę, bowiem istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to np. choroby bakteryjne oraz wirusowe bądź niewydolność serca, które warto uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]

Robienie zakupów Zdrowie