Bielizna i odzież kompresyjna i ich wpływ na jakość ćwiczeń

Bielizna i odzież kompresyjna i ich wpływ na jakość ćwiczeń

Odzież kompresyjną zamówisz na sklep-hummel.pl/pl/c/ODZIEZ-I-BIELIZNA-KOMPRESYJNA/280.

Praktycznie każdy słyszał o termoaktywnej odzieży sportowej, jakkolwiek nie wszyscy natknęli się na określenie „odzież kompresyjna” w odniesieniu do sportu, ponieważ to pojęcie zwykle kojarzone z akcesoriami używanymi w medycynie. W tym tekście przybliżymy ten typ odzieży sportowej i opowiemy o tym, jak wpływa ona na efektywność treningu osoby, która ją zakłada.

Sportowa odzież kompresyjna – przyspiesza usuwanie “zakwasów” z pracujących mięśni

Bielizna i odzież kompresyjna to wyspecjalizowane wyroby, które posiadają wiele właściwości korzystnie wpływających na jakość ćwiczeń. Po pierwsze, mięśnie opięte taką odzieżą szybciej się regenerują, bo mocno przylega ona do skóry. Kontrolowany ucisk, jaki umożliwia ta najczęściej bezszwowa odzież, poprawia dotlenienie i ukrwienie tkanek oraz przyspiesza odprowadzanie “zakwasów” z trenowanych mięśni. Dobrej klasy odzież uciskowa jesienią skutecznie zabezpieczy organizm przed chłodem, a latem nie dopuści do jego przegrzania. Ta specyfika ubrań kompresyjnych umożliwia stosowanie ich zarówno przez sportowców preferujących treningi outdoorowo, jak i tych ćwiczących w zaciszu ulubionej siłowni. Kolejną bardzo istotną właściwością odzieży i bielizny kompresyjnej jest zdolność zapobiegania mikrourazom mięśni, gdyż redukuje ona wstrząsy oraz drgania mięśni, nagminnie pojawiające się w czasie treningów wysiłkowych.

Kiedy używać bieliznę i odzież kompresyjną?

Odzież kompresyjna opracowana jest zwłaszcza do zakładania jej w trakcie dynamicznego treningu. Na przykład koszulki o cechach kompresyjnych podpierają mięśnie brzucha i pleców, a także gwarantują odpowiednią wentylację skóry, a spodenki kompresyjne normują pracę tkanki mięśniowej kończyn dolnych, pośrednio pomagając biegaczom osiągnąć lepsze rezultaty. Zawodowi sportsmeni, skupieni na treningu mięśni całego ciała na co dzień używają kombinezonów kompresyjnych, a normalni klienci siłowni z reguły ograniczają się do kompletu top + spodenki. Sportowe skarpetki czy getry kompresyjne można ubierać na czas treningów, jednak rekomenduje się korzystać z nich raczej bezpośrednio ćwiczeniach, żeby szybciej odbudować mięśnie. Ważne jest też, by poprawnie dobrać rozmiar odzieży lub bielizny kompresyjnej, tak by nie była przyczyną nadmiernego ucisku, który mógłby niekorzystnie wpłynąć na krążenie. Bieliznę i odzież kompresyjną damską oraz męską można kupić w większości sklepów sportowych.

Kontakt z nami:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]

Robienie zakupów Sport, rekreacja, hobby