Duży wybór wisiorków srebrnych

Duży wybór wisiorków srebrnych

Jeśli chcesz zamówić zawieszki srebrne, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez jubilerów materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic dziwnego – jest miękkie, pięknie się prezentuje, a także charakteryzuje je nietypowy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten jest bardzo czuły, przez co łatwo go zarysować. Jak zatem troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Wisiorki srebrne nie lubią mocnych środków myjących

Mocne środki myjące dla srebrnych ozdób bywają szkodliwe. Przez nie metal może zmieniać kolory i blaknąć. Nie wolno zatem wykorzystywać ich w celu czyszczenia biżuterii, a podczas prania ręcznego koniecznie powinniśmy ściągnąć noszone wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Wisiorki srebrne – w czym je trzymać?

Warto dbać o wisiorki srebrne również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy stosować pudełka wyściełane od środka miękką tkaniną – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Srebro niezbyt dobrze reaguje również na kontakt z wilgocią czy wysokimi temperaturami, które mogą sprawić, że straci barwę albo się odkształci. Przed włożeniem do pudełka kilku ozdób, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je delikatną szmatką lub wrzucić do plastikowego worka.

Sól uratuje wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebrnej biżuterii najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z solą – doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego odpowiednie będą również alkohol, białko jaja i specjalne preparaty. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy używać delikatnych ścierek – sztywne potrafią uszkodzić powierzchnię.

Biżuteria i kosztowności Robienie zakupów