Historia pierścionków zaręczynowych

Historia pierścionków zaręczynowych

Dowiedz się, gdzie kupić pierścionki zaręczynowe Kraków, wejdź na http://tinyurl.com/sex7f3j.

Kiedy odnajdziesz partnerkę, z którą zechcesz spędzić resztę życia, prędzej czy później podejmiesz decyzję o ślubie. Przedtem jednakże ma miejsce ta długo wyczekiwana przez mnóstwo kobiet chwila – oświadczyny, na które musisz kupić pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – obyczaj od wielu stuleci

Sprezentowanie ukochanej pierścionka to niezmiernie stary obyczaj, sięgający prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki mają postać okręgu, który symbolizuje wieczność. Tradycyjnie już nosi się je na palcu serdecznym lewej dłoni, nazywanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wypływa z przeświadczenia, że od owego palca prowadzi “vena amoris”, czyli żyła prowadząca wprost do serca. Ogólnie uważa się, że zwyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych do Europy przywieźli Grecy. Na początku wykonywano je ze skóry, z tataraku, a nawet kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich produkcji metali, przede wszystkim żelaza. Wartościowymi pierścieniami ze srebra czy złota obdarowywano wyłącznie wówczas, gdy mężowie pragnęli zaprezentować swoje bezgraniczne zaufanie do przyszłej żony. Współcześnie pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z platyną, złotem i drogimi kamieniami, tymczasem surowce te faktycznie szeroko wykorzystuje się do ich sporządzania dopiero od kilku wieków, przy czym duży wzrost ich uznania można odnotować w poprzednim wieku.

Kamienie szlachetne, platyna, a nawet drewno – współczesne pierścionki zaręczynowe

Oczywiście wymarzona biżuteria na oświadczyny to pierścionek z platyny z ogromnym diamentem, jednak potencjał swobodnego zestawiania różnych metali i kamieni jest ogromny. Oprócz diamentów stosuje się topaz, rubin bądź tanzanit. Część osób wybiera mniej kosztowne metale, jak srebro, stal damasceńską, tytan, jak również drewno, jednak wciąż na rynku dominują pierścionki sporządzone z platyny i przeróżnych rodzajów złota (czerwonego, żółtego i białego).
Ile powinniśmy wydać na pierścionek zaręczynowy? Niedawno popularne było przeświadczenie, że narzeczony winien wydać na niego minimum dwumiesięczną wypłatę. Cena pierścionka zależna jest od kilku elementów: designu, liczby karatów, materiału czy użytego kamienia, zatem każdy odszuka ładny, nietuzinkowy pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Pamiętajmy jednakże, że pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim wyrazem uczucia i zaangażowania, więc jego cena nie jest najistotniejsza. Kluczowe jest to, czy spodoba się naszej przyszłej małżonce.

Kontakt z nami:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]

Biżuteria i kosztowności Robienie zakupów