Lampa solna – czy warto posiadać ją w mieszkaniu?

Lampa solna – czy warto posiadać ją w mieszkaniu?

Zobacz, gdzie kupić lampę solną, wejdź na superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Drobne ozdoby z kamienia i innych minerałów od wieków zajmują miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z rozlicznych wycieczek po Europie, a nieraz kupujemy impulsywnie, bo pasują do stylu, w jakim zaaranżowane jest mieszkanie. Sporadycznie jednakże są to przedmioty funkcjonalne – najczęściej to zwyczajne dekoracje. Minerałem, którego można jednak użyć do produkcji obiektów wykorzystywanych na co dzień, jest sól kamienna. Tworzy się z niej przeważnie lampy, ale nie tylko.

Lampy solne kupisz w kilku odcieniach

Lampy solne pięknie się prezentują i bez przeszkód można je dopasować do aranżacji wnętrza, bowiem kupimy je w 3 kolorach (różowym, szarym, białym) i w licznych ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, jako że nie ma kamieni o bliźniaczej strukturze krystalizacji i kształtach. Niezwykle popularne są lampy solne, których klosze cechują się naturalną, nie obrobioną powierzchnią. Często zdarza się jednak, że rękodzielnicy parający się sporządzaniem tych lamp, nadają im różne kształty, na przykład walca czy też kuli.

Lampa solna – z jej pomocą szybciej się odstresujesz

Wiele ludzi sądzi, że lampy solne wywierają dobre oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im z reguły zdolność jonizacji powietrza, czyli wyzwalania ujemnych jonów, które równoważą te wytwarzane przez wszechobecne sprzęty elektroniczne. Ujemne jony polepszają jakość powietrza oraz ułatwiają swobodne oddychanie m.in. ludziom cierpiącym na na astmę bądź alergię. Światło, jakie dają tego rodzaju lampy, jest uspokajające i subtelne, toteż zaleca się kupienie ich jednostkom, którym dokucza bezsenność albo stres, ponieważ przy nich można łatwiej się wyciszyć. Ale z soli kamiennej nie produkuje się jedynie lamp solnych. Robi się z nich też estetyczne świeczniki i pojemniki na biżuterię, a pokaźne bloki z soli używa się w aranżacji mieszkań oraz gastronomii.

Kontakt z nami:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Robienie zakupów Urządzanie domu