Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Więcej o listwach podłogowych.

Wydają się mało znaczącym elementem, jednak ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają schludne poprowadzenie kabli oraz chronią najniższe partie ściany przed uszkodzeniem i pobrudzeniem, co jest ważne szczególnie w pomieszczeniach, w których poruszamy się w obuwiu. To na pewno dostateczny argument, by nie bagatelizować ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z MDF albo PVC

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter mieszkania i bardzo dobrze koresponduje z eleganckimi meblami bądź dodatkami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z niewielkim budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z MDF bądź PVC, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i te mogą być wytworzone zarówno z litego drewna, jak i innych tworzyw. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach szarości, beżu lub bieli, choć dostępne są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, pod warunkiem, że nabędziemy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Kontakt z nami:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Robienie zakupów Urządzanie domu