Nawilż skórę kremami przeciwzmarszczkowymi do twarzy

Nawilż skórę kremami przeciwzmarszczkowymi do twarzy

Dowiedz się więcej o kremach przeciwzmarszczkowych do cery.

Również młodzieńcza skóra bez mankamentów wymaga stosownej pielęgnacji. Pozwoli to spowolnić naturalny tok starzenia się tkanek i dzięki temu dłużej utrzymać je w dobrym stanie. Głównie dotyczy to skóry twarzy, która jest najbardziej narażona na tworzenie się nieestetycznych zmian, wśród których zmarszczki są wyjątkowo przykre dla kobiet, jak i mężczyzn. W związku z tym tak istotne jest, by używać właściwych kremów przeciwzmarszczkowych dopasowanych do rodzaju skóry i wieku. Na szczęście nie będzie to skomplikowane, bowiem w sprzedaży można nabyć kosmetyki dopasowane do dowolnego typu skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – jakie substancje są w nich użyte?

Jednym z najistotniejszych celów kremów przeciwzmarszczkowych jest hydratyzacja skóry. Stąd kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy w szeregu przypadków zawierają mocznik – czynnikłączący molekuły wody i w ten sposób uniemożliwiający jej utratę, a ponadto czyniący skórę bardziej delikatną. Kosmetyki tego typu mają w składzie też ceramidy – tłuszcze, które także uniemożliwiają utratę wody dzięki temu, iż wypełniają przerwy pomiędzy komórkami skórnymi. Znaczącym komponentem kremów przeciwzmarszczkowych do cery jest również skwalen. Jest to węglowodór wielonienasycony wchodzący w skład naturalnego płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. We właściwym stężeniu skwalen zwalcza wolne rodniki i pozostałe niekorzystne czynniki, a jednocześnie umożliwia substancjom odżywczym dotrzeć w głąb.

Typy kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy

Kosmetyki przeciw zmarszczkom można podzielić na kilka kategorii. Jednym z najważniejszych kryteriów podziału sanowi wiek użytkownika, dla którego dedykowany jest konkretny kosmetyk. Przy jego wyborze należy też zwrócić uwagę, do pielęgnacji której części ciała został on opracowany – przecież krem przeciwzmarszczkowy do cery będzie różnić się składem od kremu do szyi albo pod oczy.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]

Dbanie o urodę Robienie zakupów