Oryginalny element prywatnych ogrodów, tarasów lub patio – rzeźby z brązu

Oryginalny element prywatnych ogrodów, tarasów lub patio – rzeźby z brązu

Rzeźba stanowi jedną z najstarszych metod aktywności artystycznej. Pierwsze jej formy obecne były już tysiące lat temu i wciąż towarzyszą nam w przeróżnych dziedzinach naszej egzystencji. Widzimy je przede wszystkim tam, gdzie dążymy do kontaktu ze sztuką – w muzeach, kościołach i w galeriach, ale też w miejscach ogólnodostępnych: na ulicach i placach, w budynkach firm, a nawet w centrach handlowych. Powszechność rzeźb w naszym życiu jest na tyle duża, iż nie całkiem jesteśmy świadomi tego, że dzieła tworzone rękoma rzeźbiarzy napotykamy właściwie codziennie. W tym wpisie przytoczymy parę przykładów świadczących o powyższym.

Figury z brązu w gmachach użyteczności publicznej

Dzieła rzeźbiarzy, również gdy prezentują sobą wysokie wartości estetyczne oraz artystyczne, nierzadko są przez nas traktowane jako tło – w przestrzeni publicznej (choć nie tylko) są bowiem spotykane dosłownie na każdym kroku. Monumentalne pomniki, a także rzeźby ustawiane w przydomowych ogrodach, na zieleńcach bądź na ulicach, widoczne są wszak w zdecydowanej większości polskich miast. Ponad to nierzadko można spotkać je także w wielu budynkach. Pełnią funkcję ozdobną między innymi w biurach, szkołach czy innych gmachach użyteczności publicznej

Rzeźby z brązu. Kiedy się je zamawia?

Wspomniane powyżej przykłady to głównie masywne, nieruchome rzeźby. Ale jest to mniejsza część wszystkich rzeźb, z którymi mamy kontakt w naszym codziennym życiu. Natomiast pokaźna większość z nich to drobne dzieła, przeznaczone wyłącznie do prywatnego użytku – to przykładowo popiersia wykonywane na zlecenie, statuetki bądź nagrody na laureatów konkursów. Organizatorzy przeróżnego rodzaju eventów lub zawodów sportowych nie mają z tym kłopotów, bowiem zakup rzeźby na zamówienie (odlewów z brązu czy innych metali) nie generuje wysokich kosztów, a ich wykonanie wystarczy po prostu polecić zawodowemu artyście.

Robienie zakupów Usługi