Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

Zobacz, gdzie zamówić shuttersy na okna.

Projektując wystrój domu, rzadko poświęca się dużo uwagi oknom. Najczęściej decyzja pada na klasyczne aranżacje, to znaczy zasłony i firany, które niekiedy zestawiane są z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze inne mało rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne typu shutters.

Na okna, ale też na drzwi garderoby – wykorzystanie nowoczesnych okiennic wewnętrznych

Podstawową cechą shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych są ruchome, dzięki czemu można ustawiać je pod rozmaitymi kątami, zależnie od potrzeb domowników. Producenci wytwarzają je z płyt MDF, PCV, jak również z listw drewnianych. Okiennice ozdobne shutters montuje się w głównej mierze na oknach, aczkolwiek wyśmienicie sprawdzą się też na drzwiach i w szafach. Shuttersy to co prawda element okna, który w naszych domach spotyka się jeszcze dość rzadko, ale gros z nas na pewno w kinie czy w telewizji, ponieważ te okiennice są często stosowane na terenach z gorącym klimatem, czyli w południowych Stanach USA czy w Nowej Zelandii.

Dlaczego warto wybrać shuttersy?

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko doskonale wyglądają, lecz mają też zastosowanie. Dzięki nim można pasywnie regulować wykorzystanie energii słonecznej: latem hamować gromadzenie się ciepła w pomieszczeniach, a w zimne – zapobiegać jego ucieczce. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych i można założyć je na zdecydowanej większości ram okiennych. Produkuje oraz montuje się je na zamówienie, co skutkuje tym, że są stosunkowo kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom nadzwyczaj elegancki wygląd, zatem zwiększają wartość nieruchomości. Wypada też podkreślić, iż okiennice wewnętrzne shutters reguluje się bez użycia sznurów, co rodzice ciekawskich dzieci oraz posiadacze psotliwych psów i kotów, które mogłyby wplątać się wiszące sznurki, uznają na pewno za spory plus.

Kontakt z nami:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Robienie zakupów Urządzanie domu