Srebrna biżuteria z ametystami

Srebrna biżuteria z ametystami

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje m. in. w Brazylii, Mozambiku, Kenii i Sri Lance. Złoża tego kruszca znajdują się również w Polsce. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza śladowym ilościom glinu i żelaza. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdziesz na www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – doceniana od wieków

Biżuteria z ametystów odegrała swoją znaczącą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Biblii. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystami, a w skarbcu watykańskim do tej pory znajduje się znany papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać na ważne uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst ”uwielbia” srebro i w takim zestawieniu prezentuje się szczególnie imponująco.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Biżuterię z ametystu warto zakładać nie tylko na wielkie uroczystości, ale również na co dzień – w pracy. Poza przepięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od stresu i pomaga radzić sobie z problemami. Czy tak jest naprawdę? Przekonaj się o tym osobiście.

Biżuteria i kosztowności Robienie zakupów