Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

Chcesz kupić toczek do jazdy konnej? Kliknij tutaj.

Jeździectwo jest jedną z tych dziedzin sportowych, w których zagrożenie upadkami jest szczególnie duże. A te, przez znaczną wysokość i prędkość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia narażona jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która bezwzględnie musi być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jeździectwa można nabyć dwa typy zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Które z nich jednak gwarantują lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych akcesoriów?

Toczek czy kask jeździecki? Co wybrać?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest przeważnie wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednakże tak dobrej protekcji jak kask, dlatego rekomendowany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, używany przez wyczynowców, który posiada certyfikaty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najistotniejszą kwestią przy wyborze kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować odpowiednimi atestami, jak również być idealnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca bądź umożliwiać regulację swojego rozmiaru. Do kasku warto dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask do jazdy konnej nie powinno się też iść na kompromis. Dlatego, jeśli w naszej okolicy nie wypatrzyliśmy odpowiedniego modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Kontakt z nami:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Robienie zakupów Sport, rekreacja, hobby