Zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo to także kawy single origin

Zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo to także kawy single origin

Znajdź kapsułki Tchibo na cafessima.pl.

Technologia zaparzania kawa w kapsułkach jest znana od schyłku lat 70-tych i stopniowo pozyskiwała sobie nowych sympatyków. Ten praktyczny system pozwala na zaparzenie napoju wysokiej jakości bardzo prostą metodą – należy włożyć kapsułkę z kawą do zasobnika w stosownym urządzeniu, napełnić w nim pojemnik z wodą i zaledwie po minucie można delektować się aromatyczną kawą.

Kawy speciality z Kolumbii i Etiopii – zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo

Znamy parę systemów takiego parzenia kawy. Ten należący do niemieckiej firmy Tchibo jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Kapsułki do ekspresów Tchibo Cafissimo różnią się kształtem od innych, co przez narzucało klientom wymóg zaopatrywania się w nie od jednego wytwórcy. Kwestia ta dotykała wszystkich systemów kaw w kapsułkach, jednak w ostatnich latach oferowanych jest na rynku – także w naszym kraju – wiele ich zamienników. Włoski producent Italian Coffee wytwarza kapsułki do sporej ilości systemów, w tym także zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo. W systemie Tchibo Cafissimo producent ten utworzył linię kaw single origin, zwanych także kawą speciality. Taka kawa charakteryzuje się tym, że pochodzi z jednej uprawy, zbioru i gatunku. Smak jej naparu jest unikatowy, gdyż uformowało go sporo przeróżnych czynników, m.in. konkretne warunki atmosferyczne, które panowały w roku wzrostu roślin. Łączenie tego rodzaju kaw z mlekiem bądź dodatkami aromatyzującymi zabija ich niepowtarzalny nuty smak. Na rynku dostępne są zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo wyprodukowane z ziaren z Brazylii i Etiopii (100% arabika), a także Angoli (100% robusta). W tych kawach wyraźnie odczuwalne są aromaty kwiatowe, kakaowe i czekoladowe.

Ile kosztuje napar z zamienników kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo?

Ekspresy do kawy w kapsułkach sprawdzą się zarówno w hostelach czy biurach, jak i w domu. Koszt napoju w przeliczeniu na jedną filiżankę nie jest wysoki – najczęściej zamyka się w granicy 1-1,40 zł. Nietrudno wyliczyć, że taka kawa jest o wiele tańsza niż tożsamy napój podawany w bufetach w biurze czy w kawiarniach w galerii. Niewysokie ceny i nowoczesny design ekspresów na kapsułki sprawiają, że z każdym rokiem częściej pojawiają się one w naszych kuchniach. Dzięki nim będziemy mogli cieszyć się filiżanką takiej kawy przed wyjściem do pracy, a zarazem podamy gościom wysokiej jakości napój podczas okazjonalnych spotkań, nie zamartwiania się o ogromne koszty. Jeśli zamierzamy kupić zamienniki kapsułek Tchibo upewnijmy się wcześniej czy są kompatybilne z naszym ekspresem.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]

Kuchnia i przepisy Robienie zakupów