Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

Kliknij tutaj jeżeli jesteś zainteresowany shuttersami w salonie.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, czyli szatersy (shutters), kojarzą się przeważnie z aranżacją pomieszczeń w stylu afrykańskim lub południowoamerykańskim. Tymczasem ten moduł osłony okna można wykorzystać też w europejskich domach – jest to bardzo trwałe, a przy tym wyśmienicie prezentujące się rozwiązanie, które w licznych aranżacjach zda egzamin lepiej niż popularne obecnie rolety.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości promieni słonecznych wpadających do wnętrza

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie lub w pokoju gościnnym, wypełniają dwie funkcje – praktyczną oraz ozdobną. Okiennice wewnętrzne zauważalnie podnoszą estetykę salonu. Ich lamele są masywniejsze, co powoduje, że wspaniale wyglądają na większości okien. Kwestia estetyki jest istotna, bo to w salonie przyjmuje się gości, a także przebywa się w nim po kilkanaście godzin w ciągu dnia. Z tej przyczyny wypada zatroszczyć się, aby to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale jednocześnie komfortowe. Dowolność zmiany kąta nachylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła przenikającego do wnętrza, co pozwala np. na zupełne jego przyciemnienie, jeśli pragniemy włączyć serial, albo jego delikatne ściemnienie, gdy pragniemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – doskonała osłona przed hałasem

Swoboda regulacji wnikania promieni słonecznych do pomieszczenia jest bez wątpienia najistotniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednak też z innej przyczyny – z ich pomocą można efektywnie korygować temperaturę pomieszczeniu, która w znacznej mierze oddziałuje na nasz mocny sen. Dzięki shuttersom latem łatwiej jest zachować chłód w sypialni, natomiast zimą przez dłuższy czas utrzymamy w niej ciepło. Na dodatek shuttersy tworzą efektywną barierę chroniącą przed donośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to również idealne rozwiązanie dla ludzi cierpiących na alergie. Na ich lamelach osiada się mniej kurzu niż w plisach firan, a ich pielęgnacja jest niezmiernie łatwa i trwa dosłownie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy doskonale będą prezentować się również w pokoju dziecka, w łazience czy w kuchni.

Kontakt z nami:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Robienie zakupów Urządzanie domu