Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Więcej na temat digital painting Photoshop na https://digitalownia.pl.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od dłuższego czasu starają się podążać drogą cyfrowego postępu. Zdolność malarstwa tradycyjnymi technikami obecnie nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć pracę w branży gamingowej bądź filmowej, ponieważ te gałęzie rozrywki w procesie kreowania świata przedstawionego i postaci stosują najczęściej profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Mając tego świadomość mnóstwo młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem z miejsca sięga po najpopularniejsze programy, używane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Jakie narzędzia do malarstwa komputerowego wykorzystują artyści

Jest kilka programów wykorzystanych do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Adobe Photoshop, który mimo iż powstał jako software do retuszu zdjęć, w mgnieniu oka został podstawowym oprogramowanie artystów i game devów. W rezultacie sukcesu Photoshopa powstały inne analogiczne programy, jak m.in. Affinity Photo, Clip Paint Studio czy ArtRage, w których przy wykorzystaniu różnego typu cyfrowych pędzli można tworzyć prace przywodzące na myśl obrazy wykonane temperą, farbami akwarelowymi lub farbami olejnymi. Malarstwo cyfrowe daje twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość poprawiania błędnych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz przecież kupować!

Malarstwo komputerowe – szkolenie z udziałem instruktora

Praktycznie uczenie się malarstwa cyfrowego odbywa się w zbliżony sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Owszem pierwsze kroki warto postawić samodzielnie, niemniej jednak aby rozwinąć w dobrym kierunku swoje umiejętności, a zarazem poznać zaawansowane opcje oprogramowania i najpopularniejsze triki wykorzystania pędzli, rekomendujemy zapisać się na kurs opracowany przez biegłego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która miałaby w ofercie lekcje malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do przeróżnych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie tematów jakie analizują takie kursy jest szerokie i uczą one znacznie więcej niż wyłącznie podstaw działania oprogramowania. Istotne jest natomiast, by decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z twórcą szkolenia.

Kontakt z nami:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]

Szkolnictwo