Malware i wirus na stronie internetowej – o usuwaniu infekcji WP

Malware i wirus na stronie internetowej – o usuwaniu infekcji WP

Zamów usuwanie wirusów WP.

WordPress okazał się w ostatnich latach tak wziętym systemem zarządzania treścią, iż ilość witryn i sklepów działających z jego użyciem szacuje się już na setki milionów. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a sprawia, że strony postawione na WordPressie są popularnym celem ataków hakerów. W razie zainfekowania witryny wirusem, niezbędne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu zlecić czyszczenie WordPressa po atakach cyberprzestępców?

Wpisy na stronieinternetowej zostały podmienione bez Twojej ingerencji? Ze strony rozsyłane są wiadomości-śmieci? Na stronie pojawiły się linki do nieznanych Ci adresów? A może logowanie jest niemożliwe? To zaledwie parę z możliwych przykładów alarmujących o zainfekowaniu strony. W takiej sytuacji wymagane jest błyskawiczna reakcja, aby znaleźć źródło infekcji, a w konsekwencji przywrócić witrynę internetową do właściwego funkcjonowania. Naprawa zawirusowanego WordPressa nierzadko przekracza wiedzę ludzi, którzy na co dzień parają się wyłącznie tworzeniem sklepów oraz stron internetowych na tym CMS-ie, zatem czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania bądź po atakach hakerów najlepiej powierzyć specom od tego typu zadań.

Jak przebiega usuwanie infekcji WordPress?

Profesjonaliści zajmujący się czyszczeniem malware ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich czynności naprawczych przeprowadzają gruntowne sprawdzenie plików i baz danych strony. Analizują pliki htaccess oraz wp-config, jak również kod wykorzystanych na stronie szablonów oraz wtyczek. W procesie naprawy zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, minimalizujące ryzyko powtórnej ataków. Jeśli długookresowe zainfekowanie mogło spowodować włączenie strony do spisu zagrożeń (np. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z CMS-a specjaliści podejmują także niezbędne kroki w celu skreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Okresowe aktualizowanie systemu zarządzania treścią oraz używanych na stronie internetowej wtyczek jest niezmiernie istotne, ponieważ likwidacja wszelkich skutków ataku hakerskiego nie jest gwarancją, że podobna sytuacja nie powtórzy się w późniejszym okresie.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]

Bezpieczeństwo i ochrona Tematyka witryn internetowych Usługi