Panele podłogowe – kilka porad dotyczących montażu

Panele podłogowe – kilka porad dotyczących montażu

Dalsze informacje o podłogach panelowych.

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od podłogi drewnianej, a wydasz na nie dużo mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie jest wszak banalnie łatwe i każdy upora się z tym bez pomocy fachowców. Jak zatem układać panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe najlepiej układać na suchym podłożu – zawartość wody nie może przekroczyć 3%. Powinieneś pamiętać także o odseparowaniu ich od podłoża – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Po ich kupieniu nie wyjmuj paneli z paczki – nie uszkodzisz ich, czekając dwie doby – dzięki temu dobrze wyschną. Wszystko już na swoim miejscu?

Najważniejsze reguły montażu paneli podłogowych

Teraz najbardziej istotna wskazówka – najlepiej robić to zaczynając od kąta pomieszczenia. Bezpośrednio rozpakowaniu, dokładnie obejrzyj każdy z nich i znajdź ewentualne wady fabryczne, bowiem później możesz mieć problemy z ich zwrotem. Zadbaj też o temperaturę podłoża, która musi przekroczyć piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je prostopadle do źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – tak, żeby dłuższy bok przylegał do dłuższej ściany. Zepniesz je za pomocą specjalnych klików – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Dylatacje – daj panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Podobnie jak inne wyroby z drewna, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od zmian temperatury w domu. Należy zatem zapewnić im odstępy przyścienne o szerokości przynajmniej dziesięciu milimetrów – nie będą widoczne, jeśli położysz również listwy podłogowe.

Kontakt z nami:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Urządzanie domu