Badania psychologiczne kierowców – dla kierowców zawodowych i nie tylko

Badania psychologiczne kierowców – dla kierowców zawodowych i nie tylko

Zamów badania psychologiczne kierowców Bielsko Biała na www.badaniabielsko.pl.

Na sytuację na drogach w szczególnym stopniu rzutują kwalifikacje obsługujących jeżdżące po nich auta. Naprawdę istotne okazuje się to dla kierowców profesjonalnych – między innymi taksówkarzy czy kierowców ciężarówek oraz komunikacji miejskiej. W ich przypadku istotne są zarówno umiejętności, jak i uwarunkowania psychiczne. Z tego względu kierowcy z takich profesji w myśl prawa muszą regularnie przechodzić badania psychologiczne kierowców. Warto zatem powiedzieć na ich temat parę zdań. W jakich odstępach muszą być wykonywane? Na czym opierają się tego rodzaju badania psychotechniczne? I, co najistotniejsze, jak możemy się do nich przygotować?

Badania psychologiczne kierowców – na czym się opierają?

Badania kierowców muszą być przeprowadzane co pięć lat. Ta zasada nie obowiązuje jednak kierowców, którzy ukończyli 50 lat – muszą wszak wykonywać je co trzydzieści miesięcy. Badania psychotechniczne kierowców przeprowadzane są przez psychologa w wyspecjalizowanej poradni, który w pierwszej kolejności wykonuje badania osobowości. Przybierają one postać rozmowy z badanym, podczas której odpowiada on na zadania na temat zachowań w skrajnych sytuacjach. Kolejna część badań psychotechnicznych kierowców to test na inteligencję, zaś potem wykonywane są testy na specjalnych urządzeniach, podczas których sprawdzana jest podzielność koncentracji, postrzeganie prędkości, zdolność szybkiego reagowania i widzenie w ciemności.

Jak podnieść szansę podczas badaniach psychologicznych kierowców?

Po ich przeprowadzeniu kierowca jest zapraszany na wizytę z psychologiem, który w jej trakcie powiadamia go, czy zaliczył badanie. Co istotne, musimy pamiętać, iż nie dla wszystkich ich efekty okażą się pomyślne. Szanse na pomyślne przejście badań psychologicznych kierowców można na szczęście nieco podnieść. Jak? W sieci znajdziemy różne filmy pokazujące działanie maszyn, na których są wykonywane badania psychotechniczne – to doskonałe rozwiązanie, by wcześniej przekonać się, jak one funkcjonują.

Kontakt z nami:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]

Usługi