Dlaczego warto regularnie wykonywać uszczelnianie okien?

Dlaczego warto regularnie wykonywać uszczelnianie okien?

Więcej w temacie nieszczelnych okien plastikowych na www.serwismeteo.pl.

Stan techniczny okien w ogromnym stopniu rzutuje na samopoczucie lokatorów. Okna zabezpieczają mieszkanie przed zimnem i wilgocią, ale też separują je od ulicznego zgiełku. Źle wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają odpowiednich warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie domowników, ale też, ze względu na spore straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze argumenty ku temu, by zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien powinno się wykonać co najmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego lekceważyć, bo po tym czasie ewentualne usterki mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej wysiłku należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, tym samym, ubytki energii.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych surowców, polega przede wszystkim na ich regulacji (przeważnie służy do tego umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, wiatrem, jak również wysokimi i niskimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i specjalistycznych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej zrobimy zostawiając to doświadczonej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych aglomeracjach, ale też i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Usługi