Kiedy sprzątasz piwnicę i strych zamów usługę wywozu mebli

Kiedy sprzątasz piwnicę i strych zamów usługę wywozu mebli

Większość z nas na pewno świetnie zna problem, jakie sprawiają rzeczy, których wiele lat już nie wykorzystujemy, a których z różnorodnych względów nie potrafimy się pozbyć. Zazwyczaj przestawiamy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy bądź na strych, by nie zajmowały powierzchni mieszkaniu. Rzecz jednak w tym, że po wielu miesiącach także te schowki stają się tak zagracone, iż zwykłe ich użytkowanie bywa udręką. Dopiero to skłania większość z nas do przystąpienia do skrupulatnego sprzątania, będącego okazją do tego, aby pozbyć się nagromadzonych przedmiotów. Takie duże porządki często urządzamy także, kiedy nabywamy zaniedbany dom bądź dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Trzeba zatem mieć pojęcie, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak bez problemu przeprowadzić wywóz starych mebli z piwnicy, poddasza oraz domu.

Wywóz mebli – gdzie je przekazać?

Śmieci takie jak połamane panele ścienne lub podłogowe, sprzęt AGD i RTV, elementy ram okien czy popsute meble nie mogą zostać wyrzucone do pojemnika przeznaczonego na śmieci komunalne. Jeżeli potrzebujemy się od nich uwolnić, możemy skorzystać z paru rozwiązań. Pierwsze to osobiste przetransportowanie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednakże dysponowania adekwatnie przestronnym bagażnikiem samochodu lub przyczepą. Następne to poczekanie na okresową zbiórkę takich odpadów. Te przeprowadzane są na ogół w miesięcznych odstępach – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy zatem przymuszeni znaleźć miejsce na przetrzymanie odpadów o sporej objętości. Najbardziej optymalne jest trzecie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po napełnieniu odbierze odnajmujący go podmiot. Zadba on także o legalny recykling jego zawartości. Podmioty wypożyczające kontenery często świadczą również fachową asystę przy opróżnianiu poddasza, komórki lub całego domu.

Utylizacja mebli – ponowne przetworzenie materiału

Stare meble, jeśli będą przetransportowane do PSZOK-u bądź przedsiębiorstwa zajmującego się profesjonalnie utylizacją, nie muszą być spalone lub porzucone na składowisku. Po rozmontowaniu ich na elementy podstawowe, a następnie posortowaniu ich według surowca, z którego są wytworzone, mogą być znów przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia nowych przedmiotów. Utylizacja mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w największej części się one składają, polega najczęściej na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które następnie mogą posłużyć do wyrobu kolejnych garderób, stołów lub regałów.

Kontakt z nami:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]

Usługi