Nie posiadasz drukarki 3D? Dowiedz się komu zlecić drukowanie 3D

Nie posiadasz drukarki 3D? Dowiedz się komu zlecić drukowanie 3D

Po więcej szczegółów o drukarka 3D usługi kliknij tutaj.

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do przedsiębiorstw, jak i do osób fizycznych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest skierowana przede wszystkim do projektantów CAD, konstruktorów, inżynierów, pracowników działów technicznych i badawczo-rozwojowych oraz przedstawicieli innych branż przemysłu. Każda firma albo osoba, której potrzebny jest model koncepcyjny lub prototyp wydrukowany w technologii SLA, SLS, PolyJet, DMLS, i FDM, może skorzystać z tej usługi przy założeniu, że nie dysponuje własną drukarką 3D.

Wydruki 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – poza asortymentem oferuje również usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Poza przytoczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne oraz webinary). Na stronie firmy znajduje się również strefa wiedzy. Umieszczono tam zarówno artykuły od producentów urządzeń do druku 3D, jak i zredagowane przez specjalistów CadXpert. Firma CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

FDM – druk 3D w bardzo dobrej cenie

FDM to najpopularniejsza technologia drukowania 3D – za jej popularnością stoi bardzo dobry stosunek jakości do ceny, jak również opcja wykorzystywania materiałów w szerokiej palecie barw. W toku druku metodą FDM na model nakładane są stopniowo warstwy materiału termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D MakerBot i urządzeń profesjonalnych Stratasys. Z tej technologii druku korzystają osoby, które potrzebują prototypów czy też modeli koncepcyjnych.

Druk 3D w technologii SLA dla szybkiego prototypowania

Druk 3D metodą SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania prototypów. Ta technologia – nazywana również stereolitografią – bazuje na utwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy promieniem laserowym. Do kogo skierowana jest usługa druku 3D w technologii SLA? Do osób lub podmiotów, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To metoda, która gwarantuje bardzo dobrą rozdzielczość druku i wydruk wyrazistych konturów, wygładzonej powierzchni, bardzo cienkich ścianek oraz detali.

Technologia SLS – druk 3D poliamidem w proszku

Technologia drukowania 3D metodą SLS działa na analogicznej zasadzie jak przedstawiona powyżej technika SLA. Również tutaj nakładane są następne warstwy tworzywa – w tym przypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najistotniejsze zalety tej techniki druku 3D? SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia laserowego scalania proszku poliamidowego gwarantuje trwałość chemiczną i mechaniczną oraz precyzję konturów.

Kontakt z nami:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Technologie Usługi