Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Aby skorzystać z pomocy fachowców z biura rachunkowego Katowice, wejdź na http://brabis.pl.

Prowadzenie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się zazwyczaj źródłem sporych kłopotów. Nieduże podmioty rzadko są w stanie zatrudnić specjalisty na stałe, a ich właściciele nie zawsze potrafią prawidłowo pokierować finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji będzie prostsze niż myśli część z nas – należy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Co jednak dzięki temu uzyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż jakość usług okaże się satysfakcjonująca?

Współpraca z biurem rachunkowym – wygoda oraz oszczędność czasu

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić w szczególności ze względu na dobro finansów. Jeśli zostawimy budżet firmy specjalistom, zyskamy gwarancję, iż skutkiem ewentualnych kontroli przeprowadzanych przez US nie będzie wystawienie grzywny. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pracy i pieniędzy – nie musimy troszczyć się o finansami samemu, ani przyjmować do pracy księgowego na stałe. Warto też napomknąć o swobodzie, jaką daje taka współpraca. Dziś nie ma już potrzeby regularnie jeździć osobiście do biura rachunkowego, gdyż wiele spraw można uzgodnić z opiekunem naszej firmy za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Co mieć na uwadze przy wyborze biura rachunkowego?

Wybierając biuro rachunkowe nie warto sugerować się wyłącznie kosztami obsługi – nadzwyczaj niskie koszty usług nierzadko zwiastują ich niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego pracownicy mają odpowiednie certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. albo certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Kontakt z nami:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]

Finanse, rachunkowość Usługi