Badania psychologiczne dla operatorów

Badania psychologiczne dla operatorów

Tutaj sprawdzisz, jak zamówić badania operatorów Bielsko.

Są potrzebne jeśli zamierzamy stwierdzić, czy ktoś może podjąć pracę jako kierowca widlaka lub innej maszyny. Choć wielu badanych podchodzi do nich ze strachem, jeśli nie dręczą nas schorzenia psychiatryczne, ich przejście nie powinno przyprawić nam znaczących problemów. Jak zatem przebiegają badania operatorów maszyn? Czego należy się po nich spodziewać?

Początek badania operatorów

W pierwszej części badania przyszły operator uzupełnia przygotowany przez psychologa kwestionariusz. Ma w nim rozwiązać zadania dotyczące działania w rozmaitych, zwłaszcza trudnych sytuacjach. Po przeczytaniu formularza kandydataubiegającego się o uprawnienia, specjalista będzie w stanie stwierdzić, czy odpowiednio radzi sobie z nerwami oraz zbadać jego sprawność intelektualną i dojrzałość społeczną. Zawartość kwestionariuszy zależy od tego, jaką profesję wykonuje ubiegający się o uprawnienia. Ta część badania operatorów zwykle powoduje ogromny niepokój, jednak jej przejście rzadko jest niewykonalne.

Badania operatorów – przyrządy

Kolejna część badania operatorów wymaga zastosowania specjalnie opracowanych urządzeń. Poszczególne testy badają takie umiejętności jak szybkość reagowania lub podejmowanie wyborów w przypadkowych sytuacjach. Warto pamiętać, że w skrajnych sytuacjach ten etap badań może nie być przeprowadzony. Tak się stanie, jeśli starający się o uprawnienia w wywiadzie przyzna się do gorszego nastroju lub badanie wykaże, iż przed wizytą w przychodni wypił alkohol. Badanie może być wtedy przełożone lub – jeśli powodem okaże się spożycie alkoholu – nawet odwołane.

Kontakt z nami:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]

Zdrowie