Garść informacji o leczeniu starczowzroczności

Garść informacji o leczeniu starczowzroczności

Leczenie presbiopii - uzupełnij swoją wiedzę!

Presbiopia, czyli starczowzroczność, to jeden z naturalnych procesów powiązanych bezpośrednio ze starością. Jej symptomem jest pogorszenie widzenia w bliży, co właściwie przeszkadza w czytaniu czasopism, korzystaniu z laptopa czy smartfona, pisaniu oraz wykonywaniu wielu codziennych czynności. Starczowzroczność jest konsekwencją zaburzenia zdolności oka do akomodacji albo jej kompletnej straty. Sposobem na poradzenie sobie z tym problemem może być zakładanie okularów, niemniej jednak powoduje to trudności. Szkła do bliży zakłócają widzenie dali, okulary dwuogniskowe najczęściej nie są wygodne, zaś modele progresywne w większości wypadków nie są tanie. Idealnym wyjściem może być wobec tego wyeliminowanie presbiopii dzięki zabiegowi.

Leczenie presbiopii. Z jakiego powodu jest potrzebne?

Jak już napomknęliśmy, leczenie presbiopii pozwala uniknąć szeregu komplikacji przy wykonywaniu niezbędnych, najprostszych aktywności. Jednostki mający tę chorobę (wypada zaakcentować, że często pierwsze oznaki starczowzroczności ujawniają się niedługo ukończeniu 40 lat) mają trudności z czytaniem czy korzystaniem z laptopa, jak również dokonywaniem zakupów (w gruncie rzeczy ogranicza możliwość odczytania ceny towaru) czy podróżami komunikacją publiczną (problemy ze sprawdzeniem rozkładów jazdy). Dodatkowo, odwrotnie do miopii, starczowzroczność nie jest kompensowana przez możliwość wyraźniejszego widzenia dalszych obiektów, a używanie okularów bywa dla chorego niekomfortowe. Warto również pamiętać, że wada ta się nieprzerwanie pogłębia, a każde następujące dwa lata skutkują najczęściej pogorszeniem widzenia o blisko ćwierć dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – usunięcie wady w trakcie pojedynczego zabiegu

Poza korekcją przy pomocy okularów, dostępne jest też leczenie presbiopii z wykorzystaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują nieodzowność zakładania okularów. Techniki jak przykładowo PRESBYMAX® są także sposobem na to, aby w trakcie pojedynczego zabiegu zupełnie zlikwidować wadę w obu oczach.

Kontakt z nami:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Zdrowie