Klinika okulistyczna – uzyskaj pomoc optometrysty

Klinika okulistyczna – uzyskaj pomoc optometrysty

Tu znajdziesz więcej szczegółów o centrum oka.

Dobry wzrok to gwarancja wysokiego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się dokuczliwych i w wielu przypadkach niebezpiecznych dla zdrowia dolegliwości. Kto może zgłosić się na zabieg korekcjiwad wzroku?

Korekcja wzroku – metoda bezpieczna i nieinwazyjna

Zaledwie dekadę temu korekcja wzroku sprowadzała się do dobierania okularów bądź soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednakże nowoczesne techniki korekty pozwalające na leczenie presbiopii, nadwzroczności, jaskry, a także szeregu innych schorzeń. Niesłychanie popularna jest laserowa operacja wzroku, która znamionuje się dużą efektywnością. Taka korekta wzroku jest nieinwazyjna i bezpieczna, a pacjent prędko wraca do regularnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, gdzie zatrudniony jest doświadczony personel, specjalizujący się w nowoczesnych sposobach leczenia. Biegły optometrysta postawi diagnozę, dopasuje stosowną metodę leczenia, a następnie wyeliminuje wadę wzroku. Lekarze działający w klinice okulistycznej wykorzystują najnowocześniejsze aparaty diagnostyczne, tym samym są w stanie rozpoznać nawet mało rozpowszechnione dolegliwości oczu.

Centrum oka – nie tylko korekcja wad wzroku

Kliniki okulistyczne podejmują się także terapią innych schorzeń, np. stożka rogówki. Najnowsze techniki jego leczenia polegają między innymi na formowaniu rogówki przy pomocy metody Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Poza tym okuliści wykonują pomiar ciśnienia oka, które jest metodą przydatną w ujawnianiu jaskry, zapalenia gałki ocznej oraz innych ciężkich schorzeń. W klinice okulistycznej tworzy się też mapy rogówki – jest to konieczne przed zabiegami laserowymi, na przykład operacją katarakty. Korygowanie wad wzroku to rzecz jasna nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się też innymi przypadkami, jak np. usuwaniem kaszaków lub ciała obcego z gałki ocznej.

Kontakt z nami:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Zdrowie