Laser wysokoenergetyczny – jak leczy wiązka podczerwieni

Laser wysokoenergetyczny – jak leczy wiązka podczerwieni

Wszystko o laser wysokoenergetyczny cena.

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika, która wykorzystuje silnie skupioną wiązkę podczerwieni. Po przystawieniu do skóry chorego specjalnej sondy podłączonej do aparatu, dociera ona wgłąb tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To przekłada się na redukcję odczuwania bólu, jak również przyczynia do usprawnienia krążenia, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, iż ta technika leczenia jest coraz szerzej stosowana.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny może być używany do leczenia niemal każdej części ciała. Częstokroć jest stosowany przez ekipy opiekujące się zawodowymi sportowcami – świetnie nada się jako środek minimalizujący dolegliwości bólowe po treningach i leczący skutki kontuzji takie jak: achillodynia, naderwania ścięgien czy skręcenia stawów. Poza zastosowaniem w sporcie, laser wysokoenergetyczny jest także używany m.in. w leczeniu haluksów, lumbago, ostrogi piętowej oraz różnego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest również przydatny w gabinetach dermatologicznych, kosmetycznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Lasery wysokoenergetyczne są wytwarzane przez specjalne aparaty. Do tego typu urządzeń podłącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mogą mieć różnorodną budowę i, w rezultacie tego, różny sposób działania. Wyróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe, a także skanerowe, które emitują światło podczerwone lub ze spektrum czerwonego.

Kontakt z nami:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Zdrowie