Mikropigmentacja medyczna – szybka odpowiedź na wypadające włosy

Mikropigmentacja medyczna – szybka odpowiedź na wypadające włosy

Zobacz więcej informacji o mikropigmentacji głowy na https://microclinic.pl.

Zapewne szukając ofert gabinetów kosmetycznych spotkaliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W powszechnym wyobrażeniu mikropigmentacja to jedynie rzadko używane określenie na modny wśród pań makijaż permanentny. Jednak możliwość wykonania trwałego makijażu to zaledwie jedna z metod zastosowania tej techniki, którą poza kosmetyką stosuję się również w medycynie.

Mikropigmentacja medyczna – pozwala zwiększyć pewność siebie

W kosmetologii mikropigmentacja to procedura, którą wybierają przeważnie kobiety chcące ograniczyć czas przeznaczany codzienne na wykonywanie makijażu. To przydatne rozwiązanie dla osób, które zdecydowały się, jak chcą się na co dzień prezentować. Jest jednakże też mikropigmentacja medyczna, która mimo iż wciąż jest zabiegiem estetycznym, ma znaczny wpływ na samopoczucie osoby, która się jej podejmuje. W ostatnich latach niezwykle popularne stało się stosowanie mikropigmentacji jako zabiegu alternatywnego dla przeszczepu włosów, na który ze względów ekonomicznych nie może sobie pozwolić sporo osób chorujących na łysienie. Mikropigmentacja pomaga też podnieść stopień zadowolenia z własnego ciała – umożliwia niechirurgiczne optyczne odtworzenie aureoli sutkowej czy maskowanie bielactwa i blizn.

Mikropigmentacja – czy daje rezultat permanentny?

Pozornie zabieg ten wygląda jak typowa usługa tatuażu. Linergista czy też linergistka, bo tak zwie się specjalista wykonujący mikropigmentację, specjalistycznym przyrządem wykonuje punkcję naskórka i w ten sposób wprowadza w niego nieorganiczny barwnik. Odmiennie do tatuażu końcowy rezultat nie jest permanentny i utrzymuje się około roku. Co jest przyczyną tej różnicy? W trakcie mikropigmentacji pigment wprowadzany jest w płytkie warstwy skóry, natomiast podczas tradycyjnego tatuażu wprowadza się go głębiej. W efekcie wraz ze złuszczaniem się naskórka z upływem czasu pigment pomału zanika. Dlatego jeżeli intencją osoby poddającej się mikropigmentacji jest długofalowe tuszowanie rzadkich włosów albo łysiny, powinna ona wiedzieć, że wymagane będzie regularne ponawianie zabiegu w mniej więcej dwunastomiesięcznych odstępach.

Kontakt z nami:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]

Usługi Zdrowie