O leczeniu falą uderzeniową

O leczeniu falą uderzeniową

Więcej informacji o wyposażenie terapia falą uderzeniową uzyskasz tutaj.

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia, która pomaga leczyć dolegliwości różnego rodzaju. Jak jest stosowana i dlaczego ?

Gdzie używane jest urządzenie do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest w szerokim zakresie wykorzystywana w ortopedii, rehabilitacji, kosmetologii, medycynie sportowej, a także wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi przenika kilka centymetrów w głąb organizmu i oddziałuje bezpośrednio w miejscu bólu. Fala uderzeniowa jest bezpieczna dla przylegających tkanek i charakteryzuje się dużą skutecznością w walce z rozmaitymi dolegliwościami. Dzisiejsze urządzenia do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niezmiernie precyzyjny, dzięki czemu terapia przynosi nadzwyczaj dobre efekty. Aparaty do fali uderzeniowej działają m.in. w terapii chorób powiązanych z narządami ruchu, takich jak bóle w okolicy bioder, bóle nadgarstka, kolano skoczka czy tzw. łokieć tenisisty. Urządzenie do fali uderzeniowej może być stosowane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez rehabilitantów oraz kosmetologów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – skuteczna redukcja bólu

Używane współcześnie aparaty wykorzystujące falę uderzeniową są zaopatrzone w 2 odrębne kanały oraz aplikatory, co umożliwia zastosowanie leczenia u dwóch osób równocześnie. Współczesny sprzęt wysyła falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych). Impulsy emitowane do tkanek nieinwazyjnie stymulują zakończenia nerwowe oraz błony komórkowe, co pozwala na redukcję sygnałów bólowych u chorych skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową jest efektywna w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Kontakt z nami:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Zdrowie